Pendik Ofis Taşımacılık 

Pendik Ofis Taşımacılık 

Kurumsal firmaların ana merkezleri ya da herhangi bir büyüklükte olan firmanın ofis kısmının düzgün bir şekilde taşınması işlemine ofis taşımacılık sistemi denir. Her ofisin kendine göre farklı özellikleri bulunuyor. Bütün ofislerin kuralına uygun ve temiz bir şekilde taşıma işlemlerini gerçekleştirebilmesi gerekir.  Kırılacak olan eşyaların evden eve taşımacılıkta olduğu gibi ofis taşımacılığında da kırılacak olan eşyaların zarar görmemesi için dikkatli bir şekilde paketlenmesi ve sarılmış olması gerekiyor. Türkiye’de pek çok nakliye firması bulunuyor. Ancak bazı nakliye firmaları ofis taşımacılığı hizmeti veriyor.

Ofis Taşıması Nasıl Yapılır?

Firmalara gelen ofis taşımacılığı tekliflerini ilk önce uzman ekspertiz hizmeti değerlendiriyor. Eşyaların boyutuna, ofislerin özelliklerine, eşyaların içinde bulunduğu özelliklerine, binanın içine, asansör durumuna en ince ayrıntısına kadar dikkat ederek inceliyor.  Bundan sonra ise eşyaların hepsinin ne kadar olduğunu, yerlerini tespit ederek uzman ekipler bir fiyat belirliyor. Bu fiyat doğrultusunda nakliye işlemlerine başlanıyor. Ofis içerisinde yer alan elektronik eşyalar, elektrik aracılığı ile çalışan eşyalar ve yüksek maliyete tâbi tutulan eşyaların değerleri biraz daha fazla olduğu için, ofis taşımacılığı İşi son derece titiz ve dikkatli bir şekilde yapılmalıdır.

Ofis Taşımada Paketleme

Paketleme işlemi de ilk önce firma tarafından tasarlanarak yapılması gerekiyor. Ofisler boyutları bakımından üç farklı gruba ayrılabilirler. Küçük ofisler, orta boyutlu olan ofisler ve daha büyük boyutlu ofisler. Küçük ve orta boyutlu ofislerin taşımaları çoğunlukla bir gün kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Ancak büyük boyutlu ofislerin taşınması ofisin içinde çalışan sayısına bağlı olmak şartı ile günlerce sürebilmektedir. Büyük olan ofislerin içerisinde yer alan evrak sayısı ve mobilya takımları sayısı biraz daha fazla olduğu için bu ofislerin taşınma süresi biraz daha uzayabiliyor.

Ofislerin Boyutlarına Göre Taşımacılık

Ofisin boyuta göre fiyatlarda  değişkenlik gösterebilir. Her ofisinin boyutu aynı değildir. Kurumsal olan ve büyük firmaların ofislerinin taşınma işlemleri günlerce sürebilmektedir. Bu tip ofislerde daha çok kaliteli ve son derece model olan cihazların kullanımı, bilgisayarlar, yazıcılar ve diğer ofis eşyalarının kullanıldığından dolayı paketleme işlemleri biraz daha hassas olabilmekle birlikte taşıma işlemleri biraz daha uzun sürüyor.

Taşınacak ofisin bina durumuna göre pek çok ekip çalıştırma imkânı bulunuyorsa ekipler farklı alanlarda görevlendirilip çok daha kolay bir şekilde ve iş yükünü azaltarak taşıma işlemlerini gerçekleştirebilir. Ofislerin boyutu ne kadar büyük olursa taşıma operasyonlarında kullanılacak araçların boyutları ve çalıştırılacak personel sayısı da o kadar fazla olur. Bilhassa elektronik eşyaların mobilya tarzı eşyalardan ayrı taşınması çok fazla dikkat gerektirmektedir.

Ofis Taşıma Ücretleri

Ofis taşıma ücretleri taşınacak olan ofislerin boyutunda ve içinde yer alan eşyaların sayısına göre değişiklik gösterebilir. Yüksek maliyetlerle kurulmuş olan bir ofisin taşınması esnasında ki riski çok daha büyük olduğu için, profesyonel ekiplerin buralarda çalışması çok daha önemlidir. Bu sebepten dolayı yapılacak olan sigorta maliyetleri daha yüksek olmaktadır. Bunun yanı sıra kullanılan paketleme malzemelerini daha kaliteli olması gerekmektedir. Hem de daha fazla paket, koli ve ambalaj kullanılması maliyeti arttırıyor. Bu gibi etkenler ofis taşıma ücretleri açısından değişkenlik gösteren durumlar arasında yer alıyor. Firmaların ofis taşıma konusunda belli bir ücret tarifesi bulunmuyor. Zira taşınacak ofisin yeri, içinde çalışan personel sayısı, ofisin büyüklüğü gibi pek çok etken fiyatta değişkenliği sebep olabiliyor. Ofis eşyalarınız korunaklı ve hijyenik bir şekilde araçlara taşınır. Araçları taşınmadan önce dikkatli bir şekilde paketlenir ve araçları istiflenir bütün mobilya ve beyaz eşyalarınızın hepsi hijyenik olmak şartı ile temiz bir aracı yüklenir. Bu şekilde eşyalarınız hem mikrop kapmaz hem hasar almaz hem de kolay bir şekilde taşınmış olur. Uzman kişiler tarafından eşyalarınız taşınır. Tamamlanmış olan eşyalar düzgün bir şekilde araçlara yüklenir.

Ofis Eşyalarının Taşınması

Taşınma ihtiyacınızı firmalar gerçekleştirebilir.  Pek çok personel ile eşyalar kolay ve hızlı bir şekilde taşınabilir. Anlaşma yapmış olduğunuz nakliye firmalarının istediğiniz gün ofisinize gelerek eşyalarınızı taşıması gerekir. Eşyalarınız titiz bir şekilde paketlenir, ambalajlanır ve kutulara yerleştirilir. Sigortalı nakliye ve taşımacılık da eşyalarınızın herhangi bir hasar almaması oldukça önemlidir. Eğer eşyalarınızı sigortalı değilse olacak olan herhangi bir kaza sonucunda eşyaların zarar görmesi durumunda firma herhangi bir zararı karşılamaz.

Ekspertiz Hizmeti İle Ofis Taşımacılığı

Ekspertiz hizmeti alarak eşyalar için belli bir bütçe ayırabilirsiniz. Ofisiniz büyük bir ofis ise kesinlikle ekspertiz hizmeti almanız gerekiyor. Bu şekilde eşyalarınız çok kolay bir şekilde ve hızlı taşınır. Eğer sigorta yapılmayan eşyalarınız bulunuyorsa olası herhangi bir kaza sonucu eşyaların zarar görmesinde de ödeme sizler tarafından gerçekleştirilir. Bu nedenden dolayı profesyonel bir ekiple çalışmaya özen gösterebilirsiniz. Eşyalarınız genel olarak ağırlıklarına, evlerin kaçıncı katta bulunduğuna göre fiyatlar da değişiklikler meydana gelebiliyor. Firmalar kaç tane koltuk takımı olduğunu, bunlardan kaç tanesinin götürüleceğini, çoklu ya da ağır olan eşyalarınızın bulunup bulunmadığı ve kaç tane personele ihtiyaç duyulduğu gibi durumlarda personel sayısında değişiklik meydana getirebiliyorlar.

Asansörlü Nakliyat Hizmetleri

Eğer ofisiniz 2 katlı bir binadan daha yüksekse ise asansörlü taşımacılık hizmeti de alabilirsiniz. Eşyalarınız  kapalı kasalı ile taşınacağı yere kadar götürülür. Nakliyat firması olarak sizlere son derece kaliteli bir şekilde hizmet verebilmek adına çaba sarf ediyoruz. Ekspertiz tarafından eşyalarınız kusursuz bir şekilde araştırılır buna uygun bir şekilde de fiyat biçilir. Eğer size de fiyat uygun geliyorsa anlaşma sağlanabilir.  Kapalı kasalarda eşyalarını sorunsuz ve kusursuz bir şekilde taşır. Ekspertiz hizmeti vermeyi teklif eden pek çok firma ile çalışabilirsiniz. Ekspertiz hizmeti vermeyen firmalar ile çalışmaya özen gösterin. İyi bir Nakliyat hizmeti almak istiyorsanız müşteri memnuniyetine önem veren ekspertiz hizmeti veren ve eşyaların sigortalayan nakliyat şirketleri ile çalışmaya özen gösterin.

Eşyalarınız özel korunaklı olarak araçlar ile taşınması oldukça önemli bir konudur. Kapalı kasalar da eşyaların taşınması eşyaların güvenliği içindir. Ofisinize gelen nakliye firmaları elemanları ilk önce evde bulunan eşyaları kontrol ederek kaç parça olduğunu hesaplar. Daha sonra ise paketlenmesi gereken eşyaları paketler ambalajlanması gereken eşyaları paketledikten sonra kutulara yerleştirir. Daha sonra ise kapalı kasalar ile eşyalar yeni adreslerine taşınabilirler.

Ofis Taşımacılığında Sigorta Yapımı

Ofis taşıma işinde, sigortalı taşınmış olan ofis eşyalarının daima sigortaları yapılmaktadır. Taşıma esnasında oluşabilecek herhangi bir zarara karşı müşterilerin mağdur edilmemesi adına dikkatli ve özenli bir şekilde firmalar çalışıyor. Sigortalı ofis taşımacılığı son derece güvenli bir iştir. Müşteri açısından çok büyük bir güvence sebebi oluşturmaktadır. Eşya taşıma ve nakliye hizmetleri her zaman kazaya açık olan işler olarak bilinirler. Eşyalar hasar alabilir, kırılabilir, düşebilir ya da çizilebilir. Bu gibi sorunların meydana gelmesi olasıdır. Önemli olan bu gibi sorunlarla karşılaşacağınız zaman sorunun nasıl çözüleceğidir. Bunu bir kriz şekline getirmeden, müşterilerin zararının tamamını karşılanmasını tek yolu karşılıklı sigorta güvencesinin yapılmasıdır. Elbette ki taşıma esnasında sigortalı da olsa tüm nakliye firmaları azami özen ve dikkat göstererek eşyalarınızı taşıyorlar. Ancak kazalar yaşanabilir normal olduğu kadar gerçektir de bunun için sigortalı taşımacılık hizmeti veriliyor.

Şehirlerarası Ofis Taşımacılığı

Firmalar sadece kaliteli bir şekilde ofis taşımacılık hizmeti vermiyor aynı zamanda şehirler arası ofisleri taşıyarak sizleri çok daha iyi bir yere götürüyor. Kurumsal firmaların şehirlerarası ofiste aşamalarında görev alması firmalar açısından oldukça önemli ve dikkat çekici bir konudur. Birden fazla araç ve ekip hizmet verebilmektedir. Doldur boşalt yöntemleri ile taşıma hizmeti son derece hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Şehirlerarası taşıma da küçük veya orta boyutlu ofislerin büyük araçları getirerek ilgili illere ofisleri taşıyabiliyorlar. Yalnızca eşyaların taşınması değil, ayrıca taşınan ofislerin binaların konumuna bağlı olarak gerekirse asansörlü taşımacılık hizmeti de verilebiliyor. Ofis taşımacılığı uzmanlık isteyen ve pek çok riski bulunan bir iştir. Ofislerde genellikle elektronik eşyalar ağırlıkta olduğu için uzman ekiplerin paketleme yapması daha doğru olur. Firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.