Kamyonet Ne Kadar Eşya Alır? 

Kamyonet Ne Kadar Eşya Alır? 

Ev, iş yeri ve ofis taşıyacak olan bazı kişiler taşıma aracı olarak kamyonet tercih ederler. Taşınma masrafı vermek istemeyenlerin ve kısık bir bütçeye sahip olanların taşıma aracı olarak tercih ettikleri kamyonetlerin taşıma ücretleri oldukça makul fiyatlar aralığında yer alır. Kamyonetle taşınmak isteyenlerin öncelikle eşyalarını gruplandırarak azaltmaları gerekir. Kamyonet bir evin tümünün taşınmasına yeterli olamayacağı için evdeki ya da iş yerlerindeki bazı eşyaların elenerek azaltılmasıyla kamyonet taşınma için yeterli hale getirilir.

Kamyonetle tasarruflu bir taşıma sağlamak için yapılması gerekenleri aşama aşama yaparak kamyonetin eşya kapasitesi arttırılabilir. Kamyonetlerin eşya kapasitesi arttırılması için yapılması gerekenler vardır. Ayrıca eşya taşınmasında tercih edilen kamyonetin temizliğine ve sağlamlığına dikkat edilmelidir. Taşınacak eşyaların götürüleceği mesafede oldukça önemlidir. Eşyaların büyüklüğüne ve fazlalığına uygun bir kamyonet kiralanması önemlidir.

Taşınacak Eşyaları Elemek Neden Önemlidir?

Ev, iş yerleri, ofis ve depo taşımalarında tasarruflu bir kamyonet taşıma için öncelikle eşyaların gruplandırılması gerekir. Kullanmadığınız ya da götürmek istemediğiniz eşyaları ayırıp eleyebilirsiniz. Geri kalan eşyaları da taşınmada zarar görmeden iç içe götürülecek halde paketlemesi yapılabilir. İç içe geçen kutular, kaplar, tencereler ve çekmecelerin içinde birçok eşyanın yer kaplamadan götürülmesi sağlanabilir. Eğer ev ve işyerlerindeki mobilyalar ve dolaplar sökmeden götürülecek ise dolap ve mobilyaların içine birçok eşyayı düzgün bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

Böylece küçük eşyalarınız güvenli bir şekilde kırılmadan ve zarar görmeden fazla yer kaplamayarak taşınması sağlanacaktır. Kullanıla kullanıla zamanla işlevini yitiren birçok eşya çöp niyetine yer kaplayabilir. Eskiyen halılar, perdeler ve daha birçok yatak örtüleri kullanılmadığı halde birçok evde yer almaktadır. Gereksiz ve kullanmadığınız gerek ev eşyası gerek kişisel bakım eşyası varsa bunların elden çıkarılması önemlidir. Böylece hem kamyonette taşınacak eşyalara yer açılır hem de istemediğiniz eşyalardan kurtulmuş olursunuz.

Taşınacak Eşyaların Gruplandırılması

Taşınacak eşyaların gruplandırarak paketleme işinden sonra kullanılmayan ve götürülmek istenmeyen eşyaların ikinci el mağazalarına ya da online satış sitelerinden satılarak tasarruf sağlanabilir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte konuma göre ikinci el alışveriş sitesi uygulamaları üzerinden de anında kullanılmayan eşyalar satılarak kazancı hemen alınır. Kullanılmayan mobilyalar, perdeler ve halılar rahatlıkla uygun fiyata ikinci el eşya alışverişi yapılan mağazalara satılarak kamyonetin taşıma ücreti çıkartılabilir. Eskiyip de götürülmek istenmeyen beyaz eşyalar da ikinci el ev eşyası alışverişi yapılan yerlere uygun fiyata satılabilir.

Mutfak eşyaları arasında yer alan kullanılmayan bir sürü plastik, leğen ve kap kacakları eskicilere satıp az da olsa taşınma bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Eski ve size daralan ya da giymek istemediğiniz kıyafetleri de ikinci el pazarlarında satarak para kazanabilirsiniz.

Elediğiniz eski ve kullanmak istemediğiniz eşyaları satmak hem kamyonette taşınma yeri tasarrufu yapmanızı sağlar hem de sattığınız eşyalardan para kazanarak bütçenize katkı yapmanızı sağlar. Kullanmadığınız ev eşyaları gibi kişisel eşyaları da ikinci el alışveriş merkezlerine ya da konum kullanılan ikinci el alışveriş uygulamaları üzerinden satarak hem bütçenize katkı sağlamış olursunuz hem de kamyonette daha çok taşınacak yer açarak daha çok eşya götürülmesini sağlamış olursunuz.

Kamyonetle Taşınacak Eşyaların Paketlenmesi

Taşınılacak eşyaların paketlemesinde ek ürünler kullanmanız kamyonetteki taşınma alanını daraltır. Çok fazla sarıp sarmaladığınız eşyalar fazla yer kaplar. Ayrıca eşya  paketlemesinde ek naylon, karton ve hurç benzeri paketleme ürünlerini almak tasarruflu bir taşınma sağlamadığı gibi eşyaların hepsi  kamyonete de  yerleşmez. Bu nedenden ötürü kamyonette taşınacak eşyaların iç içe geçirilerek kamyonete yerleştirilmesi sağlanarak taşınması yapılmalıdır. Kamyonet dar alanlı da olsa her eşya grubunu birbirinden zarar göremeyecek şekilde yerleştirilirse kamyonette güvenli ve tasarruflu bir taşınma işlemi sağlanır. Ayrıca evinizde bulunan hurç, karton, naylon ve koli bantlarıyla birçok ev eşyalarının paketlenmesini ve sağlamlaştırılmasını sağlayarak sağlam bir taşınma işlemi yapılabilir. Ütü masası ve halıları koli bantlarıyla sabitleyerek paketlemesini yapıp kamyonette sağlam taşınmasını sağlanabilir.

Tencerelerin içine ilaç ve kozmetik ürünlerini koyup zarar görmeden taşınmalarını sağlar. Kamyonetin altına naylon karışımlı temiz bir örtü serip önce mobilyalarınızı en az yer kaplayacak şekilde gerek dikine gerekse de yatay olarak yerleştirilmesi gerekir. İlk önce büyük eşyaların yerleştirilmesi ve küçük eşyaların büyük eşyaların içine ya da yan taraflarında bir yerlerde duracak şekilde yerleştirilmesi kamyonda yer açılmasını sağlar.

Kamyonete Ek Destekler Yaparak Fazla Eşya Taşımak Mümkün mü?

Kamyonetlerin üst orta taraflarına sağlam ve geniş marangoz tahtalarından yerleştirerek üstüne yatak ve yorgan gibi yumuşak kırılmayacak eşyaları koyup halatlarla sağlamlaştırma işlemlerini iyice yapıp kamyonetle daha fazla eşya götürülebilir. Sağlam ve kalın marangoz tahtaları kullanılarak yatak dışında mobilya ve demir ürünler hariç her tür eşya halatlarla sağlamlaştırılarak kamyonette taşınması sağlanabilir. Kamyonetin fiziki şartları ne kadar çok el verirse taşıma işlemi o kadar kolay olur.

Kamyonetin Modelinin Yeni Olmasının Önemi Nedir?

İş yerleri, ev ve ofis taşınmalarında tercih edilen kamyonetlerin sağlam olması gerekir. Taşınma yükünü taşırken arızalanmayacak, ağır yükte bozulmayacak ve motorunu sağlam olması gerekir. Çünkü her kamyonet taşınma yükünü kaldırmayabilir. Motorunda arıza olan kamyonet yolda tekleyip durabilir. Sağlam yapıda olmayan kamyonet ağır yükü kaldırmayın olası kazalara sebebiyet verebilir. Bu nedenle her ne taşınılacaksa da sağlam bir kamyonet ile taşınma işlemi sağlanmalıdır. Kamyonetin şoförüyle taşınma işinden en az on beş yirmi gün öncesinden konuşup anlaşmak gerekir. Kamyonet şoförünün daha önceden ev, iş yerleri ve ofis taşıma işlemlerinden en azından birini yapmış olması önemlidir.

Kamyonet aracı nakliye firmaları bağlantılı olanlardan seçilmelidir. Çünkü kamyonet aracıyla son anda bile çıkacak sorunda nakliye firması aracı olarak içinde olursa daha karlı olursunuz. Herhangi bir zararınız oluşmaz. Son anda bile taşınmadan vazgeçseniz de nakliye firması anında sorun çıkarmadan önceden ödediğiniz  kapora miktarını ya da tüm taşıma hizmeti ücretini size sorunsuz bir şekilde geri iade eder. Kamyonetin içinin temizliği de son derece önemlidir. Eşyalarınızın temiz bir araçta taşınması bakımından bu konuya da dikkat edilmelidir. Temiz olmayan araçlar ile eşya taşınması daha sonra bazı sıkıntılara sebep olabilir. Bunların olmaması için önceden anlaşma yapılan nakliye kamyonunun temizliğine mutlaka dikkat edilmelidir.

Taşınma Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar 

Kamyonet ile ev, iş yerleri ve ofis taşımalarında dikkat edilecek en önemli husus ilk önce nakliye firmaları aracılığıyla sağlam ve güvenilir bir kamyonetin şoförüyle belirlenen taşınma işleminden en az on beş gün önce görüşmektir. Kamyonet şoförü aracın fiziki durumu varsa motor sıkıntılarını taşınacak kişiye söylemesi gerekir. Taşınma esnasında oluşabilecek sorunlara karşı önceden tedbir almak gerekiyor. Kamyonet ayarlama işinden sonra götürülecek eşyaların mutlaka gruplandırılarak elenmesi gerekir ki kamyonette yer tasarrufu sağlansın. Eskimiş ve götürülmek istenmeyen koltuklar, halılar ve perdeler rahatlıkla elenebilir. Koltuk, kanepe ve mobilyalar sağlamsa götürülebilir. Eşyaların fazlalığına göre yeterli boyutta bir kamyon seçmek önemli bir ayrıntıdır. Aksi takdirde bazı eşyaları elemek gerekebilir.

Kullanılmayan ve götürülmek istenmeyen eşyaların elenerek satılması sadece yer ve kazanç açısından tasarruf sağlamaz. Aynı zamanda paketleme ve ambalajlama işlemi masrafından da tasarruf edilmesini sağlamış olur. Gruplandırılan ve götürülmek istenen eşyalar düzenli bir şekilde kamyonete yerleştirilmelidir. Gerekirse kamyonete ek kalın ve geniş marangoz tahtalarından yerleştirilerek daha fazla eşya taşınması mümkündür. Kamyonetlerin sağlam olduğuna dikkat edilmelidir.

Taşınma işlemi stres gerektiren bir iş olduğundan dolayı gerek ev, iş yerleri ve ofis sahipleri gerekse de taşınma işini yapacak olan kamyonet sahibi oldukça büyük bir stresin altına girerler. Bu konuda planlı ve programlı çalışılmalıdır. Eşya taşımak için tercih edilen kamyonetin tüm eşyaları alabilecek kapasitede olmasına özen gösterilirse sorun çıkmayacaktır. Bu konuda firmamızın hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Sağlam ve  güvenilir bir taşınma için stressiz bir şekilde taşınma işleminin tüm aşamalarının gerçekleştirilmesi gerekir. Bu yüzden firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.