İlk Defa Taşınacaklar İçin Kolay Taşınma Rehberi 

İlk Defa Taşınacaklar İçin Kolay Taşınma Rehberi 

Taşınma insanlar İçin oldukça zor bir süreçtir. Hele de çok fazla eşyaları varsa çok daha zor bir hale gelmektedir . Bu nedenle insanlar taşınırken planlı bir şekilde hareket etmeye özen göstermelidir. Öncelikle taşınma süreci öncesinde ne kadar bir zamanınız olduğunu ve taşınacağınız diğer evin işlerinin genel olarak bittiği konusunda emin olmanız gerekir.

Şöyle ki bir evden başka bir eve taşınacak iseniz diğer taşınacağınız evi öncelikle çok güzel bir şekilde temizlemelisiniz. Eski evden yeni eve taşındığınız sürede tekrar bu yeni evin temizliği ile uğraşmaya gerek kalmamalı. Böyle olunca sadece eski evde getirdiğiniz eşyalarınızı yeni evinizde muntazam bir şekilde yerine koyarak işlerinize başlayabilirsiniz.

Bu konu halledildikten sonra evinizi toparlamak için kendinize koliler ve kağıtlar hazırlamalısınız. Özellikle bir plan yapıp bunları tek tek yazmanız gerekmektedir böylelikle herhangi bir karışıklık olmadan eşyalarınızı çok kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz.  Eşyalarınızın kırılmaması zarar görmemesi ve kirlenmemesi için çok iyi bir şekilde sarmanız gerekmektedir.

Taşınırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar 

taşınırken planınızı oluşturup bu plana göre hareket etmeniz hem sizin için hem de eşyalarınız için çok büyük bir kolaylık olacaktır. Öncelikle her odayı ayrı ayrı paketlemeniz size taşınma esnasında kolaylık sağlayacaktır. Öncelikle küçük eşyalardan başlayarak bunların kolyemesini yapıp bir kenara kaldırabilirsiniz. Özellikle mutfak taşınırken en zor olan kısımlardan biridir. Mutfak eşyalarını taşıma ve bunları paketleme taşınmanın en büyük kısmıdır.

Mutfak eşyalarınızı tek tek kağıtlara sararak kolilerseniz herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bunların her birini tek tek paketleyerek kağıtlara sararak kolileri yerleştirip kolileri güzelce bantlamalısınız . Ardından kolilerin üzerine içerisinde ne olduğuna dair ayrıntılı bir şekilde yazılar yazmalısınız. Örneğin çay bardakları ya da tencereler ya da yemek takımı şeklinde yazılar yazarak kolilerin çok daha doğru bir şekilde doğru alana yerleştirilmesi konusunda  size kolaylık sağlar.

Böylelikle yerleştirirken hangi kolide ne olduğunu bilir ve buna göre kolileri tek tek açıp yerleştirirsiniz. Herhangi bir karışıklık olmadan en kısa sürede kolileri açıp yerleştirme işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Bununla beraber mutfak eşyaları kırılacak eşyalar konsol takımları süs eşyaları gibi eşyaları tek tek paketleyip evin ayıbı alınan koymalısınız. Ardından kıyafetler için güzel paketler ya da koliler almalısınız.

Kıyafetlerinizi de kime ait olduğunu kimin kıyafeti olduğunu yazlık ve kışlık olarak kategorilere ayrılır ve bu şekilde paketlenir ise yerleştirirken herhangi bir sorun yaşamazsınız. Örneğin çocuğun kıyafetleri çocuk odasına anne babanın kıyafetleri yatak odasına şeklinde eşyalar düzenli bir şekilde gerekli odalara giderek yerleştirilmeye bekler. Bu şekilde bir paketleme ile  Ürünlerimizde zarar görmez.

Büyük Eşyaların Taşınması 

Ev ev taşırken büyük eşyaların taşınması diğerlerine göre daha kolaydır. Örneğin mobilyalar ya da koltuk takımlarım sökülüyor ise sökülüp parçalarını ayrılarak tek tek paketlenebilir. Ya da özellikle koltuk takımı yatak ve benzeri ürünler için bunların üzeri güzelce sarılarak bu şekilde yüklemeye hazır duruma getirilir. Bunun dışında mobilyalar tek tek mobilya ustaları tarafından sökülür vidalamaları montaj işlemleri için bir kenarda sıralı bir şekilde bekletilir.

Yeni eve taşın aldığında burada gerekli montaj işlemleri yapılarak kullanılmaya başlanır. Bunun dışında yatak baza başlık gibi ürünlerde çarşaflara ya da büyük bezleri sarılarak kirlenmesinin tozlanmasının önüne geçilerek bir kenara hazırlanır. Yine halılar büyük eşyalar tek tek sarılıp hurçlara  konulabilir.

Beyaz Eşya Taşıma 

Beyaz eşya taşıma En çok özen isteyen eşya taşımalarından biridir. Çünkü herhangi bir darbe sonucunda üzerinde çizikler kırıklar hatta motorunda zarara sebep olabilir. Bu nedenle beyaz eşya taşıma işlemlerini oldukça özen gösterilmelidir. Bu işlemleri yaparken beyaz eşyalar tek tek kutlanmalı ya da uygun malzemeler ile sarılarak bu şekilde paketlenmelidir. Böylelikle ürünler herhangi bir zarar görmez ve yeni evinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu Durumlara özen göstererek eşyalarınızı kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Eşya Taşırken Nasıl Bir Yol İzlenmeli ? 

Eşya taşırken önceliğimiz eşyaların güzelce paketlenmesi olmalıdır. O o eşyalar paketlendikten sonra her biri ayrı ayrı içerisinde ne olduğu yazılmalıdır. Böylelikle yerleştirirken herhangi bir sorun yaşamazsınız. Tüm bu işlemler bittikten sonra evde kalan kişisel eşyalarınızdan ayrı paketlere koyarak yanınıza almanız en doğrusu olacaktır. Ayrıca evde bulunan kitap kitaplık dekoratif ürünler canlı çiçeklerden uygun kutulara yerleştirilerek taşınmalıdır.

Özellikle canlı çiçeklerde herhangi bir sorun yaşamak istemiyor iseniz bunları kendiniz uygun kutulara koyarak şahsi aracınızda götürebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir zarar görmeden yeni  evinize ulaşacaktır. Yine kitaplarda kolilenebilir fakat süs eşyaları da tek tek paketlenerek kırılması önlenmelidir. Aksi halde düşünce ya da darbe alınca kırılmaya maruz kalabilir. Bu nedenle oldukça özenli bir şekilde eşyalarınızı taşımalısınız.

Eşyalar Nasıl Taşınmalıdır ? 

Evinizin eşyalarını topladıktan sonra taşıma işlemleri için nasıl bir yol izleyeceğinize karar verebilirsiniz. Eşyalarınızı taşırken herhangi birilerinden mi yardım alacaksınız yoksa bir taşıma şirketi ile mi görüşüp taşınacaksınız ona karar vermelisiniz. Ayrıca kendiniz ve diğer aile bireyleriniz ile beraber taşımak istiyorsanız nasıl bir araç kullanacağınız konusunda da detaylı araştırma yapmanız gerekecektir.

Tüm bunlar biraz zaman alsa da bu şekilde taşıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat evden eve nakliyat yapan firmalar bu konuda çok daha bilinçlidir. Hem uzman ekipleri bulunur taşıma işlemlerini yapmak için hem de birçok nakliye araçları bulunur. Bu araçların sizin eşyalarınızın çokluğuna göre seçerek Eşyalarınızın taşınması konusunda size oldukça yardımcı olurlar.

Bu taşıma firmaları ile görüşerek eşyalarınızı evden alıp araca yükleyip tekrar yine evinize çıkarma işlemlerinin tamamını eksiksiz bir şekilde yaparlar. Bu işlemlerin tamamı için de sizden belirli bir ücret alırlar. Bu ücret eşyaların çoklu ona mesafenin birbirine olan uzaklığına göre değişmektedir.

Evden Eve Nakliyat Firmaları 

Evden eve nakliyat yapan birçok firma bulunmaktadır. Bunlar eşyalarınızı evinizden alıp taşınacağı yere kadar sorunsuz bir şekilde taşımaktadır. Alanında uzman birçok kişi eşyalarınızı kolaylıkla taşıyabilir. Eşyalarınızı taşırken eşyalarına herhangi bir zarar gelmemesi konusunda yeterince uzman olan bu kişiler kısa süredeşyalarınıza araca yükler ve ardından taşınması gereken yere götürür.

Böylelikle eşyalarınız herhangi bir zarar görmeden taşınmış olur. Evden eve taşımacılık yapan firmalar bu konuda oldukça profesyoneldir. Ayrıca bu firmalar eşyalara sigorta uygulaması da yapmaktadır. Sigortalı taşımacılık hizmetleri ile Eşyalarınızın tamamına sigortalatarak herhangi bir zarar gelmesi durumunda Eşyalarınızın maddi zararının karşılanması için talepte bulunmanız mümkündür.

Asansörlü Taşımacılık Hizmetleri 

Eviniz  yüksek katlarda ise buradan eşyaları insan gücüyle indirmek oldukça zaman alır ve hem masraftan hem de eşyaların zarara uğrama olasılığı oldukça yüksektir. Bu nedenle yüksek katlarda taşınırken asansörlü taşımacılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için asansörlü taşımacılık hizmeti veren firmalar ile iletişime geçerek evlere taşınması konusunda bilgi alabilirsiniz.

Bu taşımacılık sisteminde de evinizin uygun bir camının ya da balkonun önüne sistem kurularak Eşyalarınızın asansör sistemi ile balkondan ya da camdan alınıp araca yüklenmesi şeklinde yapılan bir taşıma işlemidir. Bu işlem ile eşyalarınız zarar görmez ve çok kısa sürede taşınma işleminiz gerçekleşir. Yine aynı şekilde asansör ile yeni eve bu eşyalar çıkarılır. Hem kısa sürede  hem de daha az insan gücü kullanarak daha az yorularak ev taşıma işlemini kısa sürede halletmiş olursunuz.

Asansör Taşımacılığı Ücretleri 

asansör ile ev taşıma işlemleri aslında çok da pahalı işlemler değildir. İnsan gücü ile taşınınca taşıyan kişilere belli bir ücret ödenmekte ve eşyalardan herhangi bir zarara sebep olma olasılığı yüksektir. Ve ayrıca nakliye fişi ücreti ve zaman düşünüldüğünde asansörlü taşımacılık çok daha uygun fiyata gelmektedir.

Asansörlü taşımacılık da ücret etkileyenler mesafe eşyanın çokluğu şehir içi ya da şehirler arası olması ücretleri etkilemektedir. En doğru bilgileri alabilmek adına asansörlü taşımacılık hizmeti veren firmalar ile görüşerek daha detaylı bilgi alıp ev taşıma işlemleriniz de yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.