Fabrika Taşımacılığı

Taşımacılık nakliyat denince akla ilk gelen şey genel olarak evden eve taşımacılık geliyor. Kısmen son zamanlarda ofis taşımacılığı kavramıda yaygınlaştı. Halk arasında biliniyor. Tüm bunların dışında kalan bir taşımacılık sistemi var ki onun adı fabrika taşımacılığıdır.

Fabrika taşımacılığı halk arasında çok fazla akla gelmeyen bir taşımacılık sistemidir. Üstelik gerçektende iş kolu olarak düşünecek olursak pek yaygın değildir. Biz firmamız olarak çok yaygın olmasa bile bu iş kolunda hizmet veriyoruz. Fabrika kurumları bizim ile irtibata geçtiği andan itibaren hizmet etmeye başlıyoruz. Bizimle çalışır bir fabrika kurumu olsun ya da olmasın kendilerine elimizden geldiği kadar yardım, hizmet ve gerektiğinde sadece bilgi veriyoruz. Söz konusu halka hizmet ve müşteri memnuniyeti ise biz firma olarak sınır tanımıyoruz diyebiliriz.

Fabrika Nakliyatı Nedir?

Fabrika nakliyatı kurum taşımacılığı hizmeti alanına girer. Kurumlar fabrikalarını daha sonra inceleyeceğimiz çeşitli sebepler ile taşımaktadırlar. Bu esnada bizim firmamızdan yardım ve destek ıstedikleri anda biz de elimizdeki iyi ve kaliteli imkanlarla müşterimizi memnun etmeye çalışıyoruz. Fabrika kurumlarını bir yerden başka bir fabrikaya özenle,dikkatle,titizlikle  taşıyoruz.

Fabrika Taşımacılığının Farkı Nedir?

Ülkemizde birçok taşımacılık kolu vardır. Ev taşımacılığı, ofis taşımacılığı, depo taşımacılığı gibi. Bunlardan bir tane kol ise fabrika taşımacılığıdır. Dışarıdan bakıldığında tüm taşımacılık kolları aynı gibi duruyor fakat işin iç yüzü öyle değildir.

 1. Diğer taşımacılık kolundaki çalışanlar sıradan bir ekip te olabilir. Çünki iş gücüne, işçi kuvvetine dayalıdır. Fakat fabrika taşımacılığı yapan bir firmanın ekibi profesyonel olmak zorundadır. Taşınacak mallar fabrika mallarıdır.
 2. Fabrika malları diğer taşıma alanlarının eşyalarının aksine öncelikle çok ağırdır, sadece iş ve işçi gücü ile taşınamaz. Özel ekipman ve makine gereklidir. Ayrıca fabrika malları oldukça pahalıdır. En ufak bir yanlış, profesyonellikten uzaklaşma, basit bir hata ekonomik olarak çok büyük zararlara yol açabilir. Bu sebeple fabrika taşımacılığı esnasında çalışan gurubun profesyonel bir ekip olması şartı aranır.
 3. Taşıma esnasında teknik makinelerin kullanılması zorunludur. Bunlar; vinç, asansör gibi araçlardır. Normal işçi kuvveti fabrikadaki makineleri kaldırmaya yetmez. Zaten böyle bir riski göze almamak gerekir. Makinelere dahada önemlisi taşıma ekibinden biri ya da birilerine zarar gelebilir.
 4. İş kazası riskinin en üst düzeye çıktığı bir taşıma koludur.
 5. Normal taşıma alanlarında (Ev, ofis, depo vb.) ortaya çıkacak hasarda müşterinin işlerini aksayabilir ya da nakliye firması hasarı telafi eder. Fabrika taşımacılığı alanında ortaya çıkacak bir hasar üretimi etkiler. Fabrikadaki üretin aksayabilir. Fabrikada çalışacak olan işçileri de etkiler. Makinelerden birine bir arıza gelirse yedek parça bulma ihtiyacı ortaya çıktığı andan itibaren sadece makinenin zarar görmesinden kaynaklı bir ekonomik konu ortaya çıkmaz. Üretici firma fabrika sahibi bu makineden bu süre zarfında yapabileceği ücretinden de mahrum kalır. Yapılacak üretim aksadığı için ücretinden kaynaklı bir ekonomik kayıp ortaya çıkar.

Firmamız taşıma esnasında ortaya çıkabilecek her sorunu önceden düşünüp sigorta etmiştir. Taşıma sorumluluğunun altına girdiğimiz her eşyanın garantisini temin ederiz. Gönlümüz rahat olsun.

Yinede ortaya çıkabilecek sorunlar her iki tarafı da çok zor durumda bırakacağından bu taşımacılık kolunu işinin ehli, profesyonel bir ekibe emanet etmek daha doğru olacaktır.

Biz firma olarak fabrika taşımacılığı konusunda iddialı ve başarılıyız. Uygun ekipman ve profesyonel ekibimizle her daim hizmetinizdeyiz. Yaptığımız tüm işleri de yasal sözleşmeye bağlarız. Olası her duruma karşı müşterilerimiz güvence altında olacaklardır.

Fabrika Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 1. Taşınacak eşyanın özellikleri belirlenir,incelenir.
 2. Taşıma yapılacak alanın incelemesi yapılır. Iyi bir şekilde taranır.
 3. Makineleri taşıdıktan sonra nereye yerleştirileceğinin ön hazırlığı yapılır. Net bir karar verilir. Taşımanın direk hedefe doğru  olması bakımından önem arzetmektedir.
 4. Taşınacak eşyalar türüne göre sınıflandırılır.
 5. Depoya gidebilecek ürün varsa bunlar tespit edilir.
 6. Paketleme işlemi yapılır. Bu esnada paketlerin üzerine sınıflandırılan ürünlerin türü ya da adı yazılır.

Nakliye İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Firmamız fabrika taşımacılığı konusunda uzmandır. Paketleme işleminde olduğu kadar taşıma işlemini de profesyonel ekiplerce yapacaktır.

 1. Eşyalar öncelikle yola çıkmadan sigortalanacaktır.
 2. Eşyalara yolda herhangi bir zarar gelmemesi adına güzel paketlemenin dışında araca sıkı sıkıya sabitlenecektir.
 3. Taşınan eşyalar taşınacak yere sağ salim getirildikten sonra ağır vasıta araçlar ile, profesyonel iş ekibimiz ile, vinç ve asansörler yardımı ile toparlanan eşyalar aynı titizlikle indirilip monte ve yerleştirme yapılacaktır.

Bu şekilde fabrika taşımacılığı işlemi başarı ile tamamlanmış olur.

Fabrika Taşımacılığı Esnasında Hangi Ürünler Taşıma Kapsamındadır?

 1. Fabrikanın ofis ürünleri taşınır
 2. Fabrikaya ait tüm mobilyalar taşınırlar arasındadır.
 3. Fabrikanın yapısı ve kurulumu ile ilgili tüm üretim araçları  ve gereçleri taşıma kapsamına girer.
 4. Normal taşımacılıktan farklı olarak isefabrika taşımacılığıesnasında fiziksel olarak çok büyük üretim makineleri taşıma kapsamına girmektedir.

Bu makineler araç gereçler sökülüp takılma esnasında uzman ellere ihtiyaç Duyulur. Firmamızın bu açıdan da başarılı teknik elemanları vardır.

Bu ürünler fabrika taşımacılığı kapsamında özel korunaklı ürünler statüsüne girmektedir.

Firma olarak fabrika taşımacılığı konusunda profesyonel, eğitimli ve tecrübeliyiz. Tüm imkanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Fabrika Taşıma İşlemi Nekadar Sürede Gerçekleşir?

Taşıma işlemi için genel geçer bilgi vermek yanlış ve yanıltıcı olacaktır. Çünki taşınmanın süresini etkileyen faktörler vardır. Bunlar:

 1. Taşınması gerekli olan malların  ve eşyaların büyüklüğü, bu eşyaların sayısı ve aynı zamanda bu eşyaların sökülüp takılması esnasında ortaya çıkacak teknik konular fabrika taşımacılığı süresini doğrudan etkileyen konulardır.
 2. Fabrikadan nakliye aracına alınan eşyaların nereye gideceği, yol güzergahı, yolların kullanışlığı, trafik, kilometre cinsinden uzaklığı fabrika taşımacılığı süresini çok etkiler.

Fabrika Taşımacılığinda Fiyat Aralığı Nasıl Belirlenir?

Fabrika taşınma esnasında önceden gelinir ve bir hesaplama yapılır. Her iki tarafa da mantıklı, makul ve cazip gelecek bir fiyat belirlenir. Elbette müşteri memnuniyeti bizim firmamizin tarzı açısından en önemli konudur. Orta noktada buluşabileceğimizden firma olarak eminiz. Fabrika taşımacılığı esnasında fiyat aralığı belirlenirken firma olarak baz aldığımız konular ise şunlardır:

1.Fabrika içindeki taşınacak eşyaların sayısı önemlidir.

 1. Fabrika içindeki taşınacak makinelerin sayısı önemlidir.
 2. Bu taşınır eşya ve malların özellikleri de mutlaka baz alınan konular arasında gelir.

Yani bu mallar büyük, küçük, ağır, hafif, hassas, özel paketleme isteyen ürünler, özel koruma alanı ve aparatı isteyen ürünler olma açısından farklılık gösterecektir. Bu da fiyat konusunda değişiklik göstercektir.

 1. Ayrıca bir başka husus ise fabrika taşımacılığı esnasında malların fabrikanın nereye taşınacağıdır. Yol, benzin maliyeti fiyatta değişikliğe sebep olacaktır.

Tüm bunlara karşın fabrika taşımacılığı alanında profesyonel ekip sahibi olan firmamız elbette müşteri memnuniyetini her şeyin üstünde tutmaya devam edecektir. Daha sonra maliyetli ürünleriniz konusunda sıkıntı yaşamamanız adına işi profesyonel ellere teslim ediniz.

Firmamız fabrika taşımacılığı alanında sizleri yanıltmayacaktır. Bu  sebeple asla pişmanlık duymayacagınızın garantisini veriyoruz.

Fabrika taşımacılığı konusunda birçok firma işin ağırlığından kaynaklı olarak uzak durur. Birçok firma bu konuda elini taşın altına koymaya çekinir. İşin ağırlığı ve sorumluluğu zaten gözler önündedir.

Sadece iş gücüne değil teknik bilgiye ve sorumluluk alabilme yetisine bağlı bir iş yaptığının bilincinde olan bir firmayız. Fabrika taşımacılığı yapan bir firma olarak bütün yasal belgelerimizi de temin etmiş durumdayız. Emanetleriniz bizde güvence altındadır. Birçok firma ise eşyalarınızın başına gelebilecek herhangi bir hasar sonucunda garanti ettiği sigortanın karşılığını vermeyebilir. Çünki fabrika ürünlerinin ne kadar maliyetli, pahallı ürünler olduğunun bilincindeyiz. Firma olarak sigorta haklarınız da bizde güvence altındadır. Yasal izin ve haklarla, yasalarla güvenceye alındığını belirtmek isterim.

Yapılan iş konusunda tecrübe çok şey ifade eder. Fabrika taşımacılığı külfetli bir iştir. Müşteri memnuniyeti açısından böyle külfetli bir işi tecrübe sahibi bir kurum olarak firmamız seve seve üstleniyor.

Fabrika taşımacılığı konusunda bizimle çalışmanızı çok arzu ederiz fakat sizin başka planlarınız var ise yinede size bir telefon kadar uzaktayız. Dilediğiniz zaman bizim firmamızı arayıp birebir bilgi alabilirsiniz.

Fabrika taşımacılığı konusunda size detaylı bilgiyi sunacağımızdan şüpheniz hiç olmasın. Ayrıca fabrikanız, eşyalarınız, taşımak istediğiniz yer konusunda da danışma alabilirsiniz. Sizin için severek memnuniyetle bir fiyat aralığı oluşturabiliriz.sizin için bir referans olması açısından iyi olur.

Fabrikalar Neden Taşınıyor ?

Fabrikalar çok sıklıkla taşınan yerler değildir. Ancak bazen kiralar sebebiyle sorun yaşanabiliyor ya da fabrikanın bulunduğu konum artık o fabrikanın işini rahatlıkla yapmasına engel teşkil ediyor. Bazen fabrikanın kendi binası yaptığı üretim açısından küçük geldiği için daha büyük bir binaya taşınma ihtiyacı duyuyor. Tabii insan faktörü çok önemlidir. Fabrikaların bulunduğu bölgelerde nüfus oranı artınca fabrikalar etrafa insanlara nüfusa zarar vermemek adına yer değişikliğine gitmek zorunda kalıyor. Bulundukları konum itibariyle biraz daha az nüfuslu yerlerde olmayı tercih ediyorlar. Tüm bu ve buna benzer sebepler yüzünden fabrikalar taşınma ihtiyaci duyuyorlar.

Biz firmamız olarak fabrika taşımacılığı alanında kendimize güvenen bir kadroyuz. Profesyonel bir ekip ile çalışıyoruz. Ekibimizin teknik bilgilerine de güveniyoruz. Tecrübe ile sabit bir geçmişimiz olduğunu belirtmeliyiz. Yaptığımız işin ağırlığının ve sorumluluğunun farkında ve bilincinde bir firmayız. Bizimle birlikte yol arkadaşlığı yapmanızı her daim bekliyoruz. Müşteri memnuniyeti bizim için esastır. Fabrika taşımacılığı sürecinde dilerseniz gelip yerinde ziyaret edebilirsiniz. Hatta bir ekspertiz ile gelmenizi  tavsiye ederiz.bu sayede eşyalarınızın nasıl teslim aldığına beraber bakarız herhangi bir kırık, eksik vs varmı diye beraber kontrol ederiz. Daha sonra teslim aşamasında neyi hangi eşyayı nasil tesli aldığımızı biz de biliriz.siz de bilirsiniz. Eşyalarin sağ-salim teslim alındıği konusunda hassasiyetimizi belirtelim.

Nakliye İşlemi gerçekleştirilirken kötü hava koşulları göz önünde bulundurulur. Eşyalarınız yağmurdan kardan etkilenmemesi adına kapalı bir taşıma gerçekleştirilir. Ayrıca eşya ve aletleriniz özellikle büyük makineleriniz taşıma esnasında zarar görmemesi adına eşyalarınıza uygun paletler kullanılır. Asansör ve vinç kullanımının yanısıra bu paletler taşıma kolaylığı sağlıyor. Ayrıca eşyalarınızda çizilme yada hasara yol açmadan taşıma yapıyoruz.

Fabrika taşımacılığı işini firmamız yılın her döneminde yapmaktadır.nezaman ihtiyaç duyarsanız bir telefonla yanınızdayız. Sizi de ofisimize bekleriz.

İş ahlâkımiz için de müşterinin her daim haklı olduğudur, müşteriyi memnun etmeyi hedefliyoruz. Emanetinize kendi malımız gözüyle bakarak işlem gerçekleştiriyoruz. Kendi kulvarımızda belki rakipsiziz diyemeyiz fakat rakiplerimiz arasından en çok sıyrılan tertemiz işçiliği ve gülen yüzüyle bizim firmamızdır.

Fabrika taşımacılığı gibi ağır işçilik ve sorumluluk gerektiren bir işin üstesinden işini severek yapan kadromuzla kalkıyoruz. Her daim hizmetinizdeyiz.